Poznáte dnes ženu, ktorá by aspoň 2x do roka riadne neupratovala?

Ja takú nepoznám. Žiadna dobrá gazdinka a poriadkumilovná žena, by si nevedela predstaviť, že by na jar v byte alebo v dome poriadne neupratala, začne v pivnici a skončí na povale. Ak je to byt, začne oknami, poupratuje skrine a skončí pri podlahe a vyprášených kobercoch. No je zaujímave, že sa ženy tak neuveriteľne starajú o svoje domy, byty a muži väčšinou o svoje autá, chodia pravidelne na servisné prehliadky dávajú si vymieňať čo najkvalitnejší olej do motora,dajú si opraviť aj čo najmenšiu závadu a pravidelne tankujú správny benzín a čo najkvalitnejší. Pravidelne ho čistia a umývajú aj zvnútra. Na čo najviac zabúdame je naše telo a naše vnútorné orgány.

Článok pokračuje pod reklamou.

Je veľmi málo ľudí, ktorí sa starajú o svoje orgány tak, ako o svoj dom, byt alebo auto. Skúste iba jeden rok v dome, byte a aute neupratovať a s hrôzou zistíte, čo za neporiadok tam po tom roku máte a málokto by dokázal v takom neporiadku fungovať. No náš organizmus musí, pritom niektorí z nás si v ňom (a to máju napr. 40 rokov) ešte vôbec neupratovali. No v momente kedy toho má už náš organizmus dosť, šup a je tu choroba najskôr menšia chrípka, angína a keď sa organizmus stále zanáša , tak organizmus si povie a dosť a teraz budem hystericky reagovať, zrazu máme chronické chrípky, ekzémy, kĺbové bolesti, rôzne zápaly, alergie a keď nám ani toto nestačí, prichádza cukrovka a končí to väčšinou infarktom, mozgovou mŕtvicou alebo rakovinou.

Väčšina z nás si potom kladie otázku prečo práve ja, čo zlé som urobil? Odpoveď je jednoduchá, ako sa starám o svoje telo a organizmus, tak aj funguje a prejavuje sa, alebo inak, čo si zasadím to budem aj žať. Vždy keď som vo svojej praxi stretol človeka čo o sebe tvrdil, že je gurmán a mal po štyridsiatke, tak to bol človek už vtedy veľmi chorý. Prvým príznakom bola nadváha a podľa orientálnej diagnostiky väčšina jeho orgánov bola v chaose a neporiadku.

Múdry človek si vždy uvedomí a pozerá sa na svoj organizmus ako na celok, nie cez 5% svojho tela, väčšinou cez svoje malé dieťa a to je náš jazyk. Preto tak, ako sa staráme o svoje auto, dom a telo sa treba starať aj o svoje orgány a vnútro. Mňa sa vždy niektorí moji známi pýtajú, že od čoho sa ja čistím, veď ty kvalitne ješ. Po prvé nejem tak od narodenia, aj keby som jedol najkvalitnejšie jedlo sveta, vždy nám vzniká nejaký neporiadok – odpad. Preto tak ako všade v byte, v dome a v aute, aj keď sa o to staráme musíme robiť 2x do roka generálny poriadok.

Článok pokračuje pod reklamou.

Z toho dôvodu aj ja robím očisty a pri každej kvalitnej očiste ide očista do väčšej hĺbky. Je to ako by ste chceli zhodiť starú omietku, alebo tapetu a mali by ste na stene 10 vrstiev. Vždy keď to budete chcieť dať dolu podarí sa vám, ale iba postupne, najskôr niekoľko prvých vrstiev a potom postupne ďalšie. Podobné očistné procesy sa dejú aj v tele pri kvalitnej očiste.

 

Ako správne robiť očistu, sa dozviete v pokračovaní článku Očistná kúra podľa piatich elementov v praxi.

ZDIEĽAŤ